Goes Dronk

Hoofdpagina

Welkom op Goes Dronk

De online encyclopedie over uitgaan en drinken in de gemeente Goes toen en nu, waar iedereen aan mee kan schrijven.

Uitgelicht artikel

Sjabloon:Goes Dronk:https://goesdronk.nl/wiki/Stations Koffiehuis/ augustus 2025

 

De Kruik

Kaaistraat 7
4401 CH Yerseke

 

Een café-restaurant dat omstreeks 1976 haar deuren opende en rond 2020 definitief sloot, waarna het pand werd omgebouwd tot woonruimte.

Geschiedenis

1976
Bas de Koeijer, Ineke de Koeijer, Esther Wagenaar-de Koeijer, Ko Wagenaar, Henk Schipper en John de Jong

Voor zover ons bekend openden Bas en Ineke de Koeijer omstreeks 1976 "de Kruik" en werden in 1994 opgevolgd door dochter Esther en haar man Ko (de oesterman) Wagenaar. In 2008 stopten zij met de exploitatie. Henk Schipper zat in 2014 in ieder geval in "de Kruik", maar mogelijk ook al eerder. In 2017 droeg hij de exploitatie over aan John de Jong.

2017
John de Jong

In 2017 neemt John de Jong "de Kruik" over van Henk Schipper. In 2020 sluit "de kruik" haar deuren en wordt het pand omgebouwd tot appartementen.

Foto's


Verhalen

Het meest linkse plekje aan de bar was het "sterken donder plekje". Als je daar zat sloeg iedereen je op je schouder. De persoon in kwestie werd "sterken donder" genoemd. Dit gaf vooral hilariteit bij nietsvermoedende toeristen.

Bijzonderheden

  • Henk Schipper was ook kortdurend eigenaar van de Zak in Ovezande.

Adres

Kaaistraat 7, 4401 CH Yerseke

Externe links

Bronnen


Bekijk hier de vorige edities van Uitgelicht artikel

Columns

Van december 2013 tot maart 2015 schreven hoofdredacteurs Edwin en Rob een column over de horeca op Walcheren, die elke vrijdag in de PZC verscheen. Van daaruit werd het dronk-concept uitgerold over andere regio's, met per regio een eigen beheerder.

Alle columns zijn te lezen in het archief.

Nieuws

Laatste wijzigingen